duminică, 29 ianuarie 2012


Si simteam cum cuvintele se infingeau in mine ca niste cioburi de sticla, ravasindu-mi durerea de mult uitata. Esti acolo mai tot timpu, amintirele sunt un sir lung de povesti parca fara sfarsit, imi amintesc desi as vrea sa uit. Ma doare desi as vrea sa fie doar o memorie.
Se spune ca i-ti ia un minut pentru a-ti da seama ca o persoana este speciala, 1 ora pentru a o judeca, 1 zi pentru a o iubi sau adora, dar o viata intreaga pentru a o uita.

joi, 19 ianuarie 2012

Well, that's it


Sometimes, you're best friend stab's you in the back, then issues regarding trust are coming up....Am i save, or screwed ? Sometimes I just feel that i need 2 pack my bags & live this world behind. Life is always a struggle, and we have 2 accept the difficulties as "just the way things are". My whole life searching for the right words, and they fail me. Some say, That I try to hard in my youth. Some day,These words will be the proof.

.Also it bug's me that my inspiration come's & go.

vineri, 16 decembrie 2011

Suddenly, Always, Something, Somehow

Suddenly you're trapped, and you don't realize where to go, silence,  a midnight rain is falling down and you hear every drop. Always knew what to do, how to do it, but also never have the chance to do it right. Something deep inside  keeps you, so you struggle, fighting with yourself. Somehow it's a battle between you & you, and somehow you know that you can't win, how odd is that . 

miercuri, 3 martie 2010

Find Nature

Shower time


Findin' Nemo:))





Ce bine e sa fi mic!

De cand sunt mici baietilor le plac fetele....

feel


si simti cum totul se prabuseste in jurul sau, neputand face nimic.....statea nemiscata ca o statuie impietrita lipsita de sentimente, chipul i se albi, rasuflarea i se taia. ochii odata plini de culoare erau acuma negri. puteai sa vezi si adancul sufletului. era intuneric, era noapte, vantul i-si facea prezenta adiandu-i firile salbatice de par......nu-i venea sa creada .....a ramas asa mult timp nu mai putea sa gandeasca furtuna din adancul sufletului nu dadea semne de potolire, dar cand i-si reveni in simtiri, isi dadu seama ca adormise cu laptopul in brate si totul a fost doar un vis...... sau poate nu.??.

2night



A fost odata ca niciodata.....daca nu s-ar intampla nu s-ar povesti....Se spune ca Sfintul Nicolae a ajutat trei fete sarmane din orasul sau, aducandu-le darul de zestre, noaptea, fara a fi vazut. Casa in care traiau cele trei surori era foarte saracacioasa. Tatal lor planuia sa-si vinda fetele, crezind ca astfel se va imbogati. Plansetele si rugamintile fiicelor sale nu l-au induplecat pe batranul cu suflet negru. Sfintul Nicolae a aflat despre nenorocirea ce se petrecea. Noaptea, pe furis, el a aruncat o punga plina cu galbeni in camera fetei celei mai mari. Astfel ea a reusit sa se marite curand. La fel a facut Mosul si in urmatorii doi ani, iar sora cea mijlocie si apoi cea mica au reusit sa se aseze la casele lor.
Cunoscut in Transilvania si sub numele de Sin-Nicoara, Sfantul Nicolae este cel mai popular sfant in Ardeal. Sarbatoarea lui a generat un adevarat folclor, de la darurile de ”Mos Neculai” si pana la obiceiurile si legendele diferentiate de la sat la sat.Sf. Nicolae (in limba greaca ”biruitor de popor”) s-a dovedit de timpuriu alesul Domnului, uimind de mic copil prin minunile ce le facea. Dupa ce i-au murit parintii, Nicolae si-a impartit averea saracilor si a intemeiat manastirea Sionului.
Tot in popor se spune ca iarna incepe la Sf. Nicolae. Mos Nicolae este batrin si are barba alba, iar in aceasta zi Mosul isi scutura barba, deci trebuie sa ninga.De regula, de ziua lui apare pe un cal alb, aluzie la zapada care cade in luna decembrie, se fac vraji, farmece si pronosticuri meteorologice, se pun crengute de pomi fructiferi in apa pentru a inflori de Anul Nou, ocazie cu care se prognozeaza si rodul livezilor pentru anul viitor.


V-ati curatat ghetutele??:D